Elfelejtett jelszó?

Intézményük története

Az egyházközség 2008. június 1-jei közgyűlésén elhatározta, hogy intézményt alapít azzal a céllal, hogy az önkormányzattól átvállalt szociális alapellátások közül a házi segítségnyújtást, a szociális étkeztetést és az idősek nappali ellátását végezze. Az intézmény fenntartója a Nádasdi Evangélikus Egyházközség, felügyeleti szerve, mely az intézmény önálló működését segíti a 7 tagból álló igazgatótanács. Az intézmény neve: Nádasdi Evangélikus Szociális Központ. Az intézmény  2009. január 1-jétől kezdte meg működését két területen: a házi segítségnyújtás és étkeztetés feladatokkal.

Az ellátottak köre: Nádasd és a körjegyzőséghez tartozó további öt településen (Daraboshegy, Halogy, Katafa, Hegyháthodász, Hegyhátsál) élők, szociálisan, mentálisan, egészségügyi állapotuk vagy idős koruk miatt segítségre szorulók vehetik igénybe szolgáltatásainkat, melyet szeretnénk magas színvonalon és keresztény értékeket képviselve végzünk.

Az ellátandó feladatokról:

A házi segítségnyújtás keretein belül gondoskodunk azokról, akik önmaguk ellátására nem, vagy csak részben képesek. A segítségnyújtás kiterjed 1. fizikai feladatokra (személyi higiénével kapcsolatos feladatok és a ruházat, textília mosása, vasalása; takarítás, az élelmezés biztosítása, bevásárlás, és ehhez kapcsolódó feladatok; valamint fűtés, és ehhez kapcsolódó tevékenységek), 2. egészségügyi ellátásra (a háziorvos által meghatározott feladatok szükség esetén alapápolás, szakápolás, orvoshoz, szakorvosi ellátáshoz való jutás elősegítése, vizsgálatokra jutás segítése, gyógyszerek felíratása, kiváltása, előírás szerint beadása, ellenőrzése) 3. pszichés gondozásra (testi-lelki funkciók, hangulatváltozások folyamatos megfigyelése, kapcsolatok ápolása, beszélgetés) 4. érdekvédelmi feladatok ellátására (kapcsolattartás, hivatalos ügyek intézése).

A szociális étkeztetés keretein belül azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről gondoskodunk, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk miatt. Az étkeztetés  házhoz szállítással, a falugondnoki szolgálat segítségével, történik. Az ellátottak - jövedelmi viszonyaiknak függvényében - az állami normatíva terhére olcsóbban juthatnak ebédhez.

2010.  januárjától működik az idősek -klubja, mely heti rendszerességgel, keddenként délelőtt 9-12 óráig várja az idős embereket. A résztvevők létszáma növekszik, szívesen járnak vissza, hiszen változatos eseményekkel gyógytornával, előadásokkal (egészségügyi, életviteli) színesítettek az együttlétek. Kirándulás ok, ünneplések (születésnap, névnap) gazdagítják az állandó programokat. (áhitat, muzsika, kötetlen beszélgetés, kártyapartik).