Bejelentkezés


Elfelejtett jelszó?
 

Szakmai program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szakmai program

 

 

Nádasdi Evangélikus

Szociális Központ

 

2010

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Általános adatok

 

 

Intézmény neve: Nádasdi Evangélikus Szociális Központ

 

Intézmény székhelye: 9915 Nádasd, Kossuth u. 66.

 

Ellátási terület: Nádasd község és a körjegyzőséghez tartozó további öt település: Daraboshegy, Halogy, Hegyháthodász, Hegyhátsál, Katafa, ellátási szerződés alapján.

 

Személyes gondoskodás formája: szociális étkeztetés, házi segítségnyújtás

 

A fenntartó neve, címe: Nádasdi Evangélikus Egyházközség,

                                         Nádasd, Kossuth u. 66.

                                        9915

 

A fenntartó adószáma: 19893967-1-18

 

Működésre vonatkozó jogszabályok: 1993. évi III. törvény, 1/2000. (I.7.) SzCSM rendelet, 9/1999. (XI.24) SzCSM rendelet, 29/1993. (II.17) Kormány rendelet, 188/1999. (XII.16.) Kormány rendelet, 36/2007. (XII.22.) SzMM rendelet, Mindenkori Költségvetési Törvény valamint MEE Zsinatának 2005. évi VIII. törvénye: Az egyház intézményeiről, és annak módosításairól szóló rendelkezések.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A szolgálatatás megkezdése előtt megtett előkészítések leírása

2008

            2008. januárjában született meg az ötlet, hogy a gyülekezet pályázati forrásoknak utána járva három területen vállalna nagyobb aktivitást Nádasd község és a gyülekezeti élet minőségének, színesebbé tételében, hatékony segítőkészségünk szándékának jeleként - szociális téren. Februárban azzal a szándékkal kerestük meg Nádasd község polgármesterét, hogy kiderítsük, ezekkel a céljainkkal vajon nem ütközünk-e a falu szociális koncepciójába.  Már ekkor megerősítést kaptunk abban, hogy mindenképpen támogatják terveinket. Kezdetét vette egy összefogás az egyházközség és az önkormányzat között. Ezt követően megalakult az ún. „Szociális kerekasztal”, melynek célja, hogy a községre vonatkozva egy egységes, átdolgozott szociális koncepciót hozzunk létre. A falu lakosságának bevonásával, megkérdezésével szeretnénk információhoz jutni egyrészt a lakosság egészségügyi, szociális helyzetével, másrészt igényeikkel, szükségleteikkel kapcsolatosan.

            Márciusban kidolgoztunk egy kérdőívet a lakosság körében végzett felmérés eszközéül, valamint két napos tanulmányúton vettünk részt Szarvason az Ótemplomi Szeretetszolgálat Módszertani Központjában.

            Áprilisban megszületett mind az egyházközség, mind az önkormányzat részéről egy szándéknyilatkozat a szociális alapfeladatok átadásáról/átvállalásáról, három területen: házi segítségnyújtás, étkeztetés és idősek nappali ellátása.

            Júliusra a körjegyzőség további öt települése Daraboshegy, Halogy, Hegyháthodász, Hegyhátsál, Katafa is szándékát fejezte ki, hogy csatlakozna a kezdeményezéshez, s részesednének a szociális ellátás általunk átvállalt formáiból, az ellátási szerződés szerint, ellenérték nélkül. A halogyi, hegyhátsáli és hegyháthodászi önkormányzatok rendelkezésünkre bocsátják falugondnoki szolgálatukat írásos megállapodás alapján az étkeztetés lebonyolítására, és szükség esetén a szociális gondozók munkájának segítésére.

 

Demográfiai mutatók

 

            A térség lakónépességének természetes szaporodását/fogyását vizsgálva megállapítható, hogy a kistérség területén két település mutatója pozitív, a többi település fogyást mutat. A népesség elöregedésével, az idős korúak számának növekedésével várható a szociális ellátások iránti igények növekedése. Szükséges a szociális ellátórendszer fokozatos bővítése, illetve annak átalakítása a várhatóan felmerülő fokozott igények miatt.

            Az említett 6 településen az idős lakossága aránya  22-23 %.

            Nádasdon és körjegyzőségében a szociális ellátások egyáltalán nem, vagy csak részben vehetők igénybe. A körjegyzőséghez tartozó, jelen projekt által érintett további 5 településen a szociális étkeztetés, illetve a házi segítségnyújtás egyáltalán nincsen megoldva, idősek klubja egyik településen sem működik.

            A Nádasdon élő 220 65 év feletti lakosság kb. 20%-a venné igénybe szolgáltatásainkat. A nádasdi felmérés adataiból következtetve a környező településekről kb. 80 fő, összesen tehát 115-120 idős ember igényli valamely szolgáltatásunkat.

            A szociális szolgáltatások a személyes gondoskodáson alapuló ellátásokat foglalják magukba. A testi-lelki állapot miatt nehéz anyagi, szociális helyzetbe került emberek házi segítségnyújtását, étkeztetési problémáit kívánjuk megoldani.

 

Szolgálatunk 2010-ben

 

Az intézmény 2009. január 5-től kezdte meg működését. A szociális alapszolgáltatások közül a házi segítségnyújtást és szociális étkeztetést vállaltuk fel, egyfelől a Nádasd Körjegyzőséggel, másfelől pedig a körmendi kistérséggel kötött feladatellátási szerződés alapján. 2009. januárjában 64 gondozottal (ezen belül 42 étkezővel, 8 gondozottal és 14 olyan ellátottal, akik mindkét szolgálatatást igénybe vették) kezdtük meg a működést, valamint 3 gondozónővel és egy szociális segítővel, aki az étkezési ügyekért felelős. 2010-re a 64 ellátotti létszám közel 100 főre emelkedett, és év közben még 2 alkalmazottat vettünk fel, egy félállású gondozónőt, illetve egy adminisztrációs ügyintézőt a munkaügyi központ támogatásával.

 

Szolgálatunkról egyházi intézményben

 

„... a Juh kapunál van egy medence, amelyet héberül Betesdának neveznek. Ennek öt oszlopcsarnoka van. A betegek, vakok, sánták, sorvadásosak tömege feküdt ezekben, és várták a víz megmozdulását. Mert az Úr angyala időnként leszállt a medencére, és felkavarta a vizet: aki elsőnek lépett bele a víz felkavarása után, egészséges lett, bármilyen betegségben is szenvedett. Volt ott egy ember, aki harmincnyolc éve szenvedett betegségében. Amikor látta Jézus, hogy ott fekszik, és megtudta, hogy már milyen hosszú ideje, megkérdezte tőle: „Akarsz-e meggyógyulni?” A beteg így válaszolt neki: „Uram, nincs emberem, hogy amint felkavarodik a víz, beemeljen a medencébe: amíg én megyek, más lép be előttem.” (János evangéliuma 5,2-7)

 

            Az evangélikus egyház által működtetett intézmény segítő szolgálatának motivációját a fenti történetben követhetjük nyomon. A beteg, magára maradt, ügyeit intézni képtelen emberi sorsok sokasága vesz körül bennünket sokszor alig láthatóan. A félelemtől bezárt ajtók mögött magatehetetlen emberek várják, hátha mégis betéved egy ember, aki felemel, megsegít és szól egy jó szót. „Nincs emberem” - hangzik a panasz nemcsak történetünk embere szájából.

            Szolgálatunk keresztény értékeken nyugvó alapjain ez a vágy motivál bennünket a segítő tettrekészségre: emberévé lenni a másiknak, és biztosítani az esélyt, hogy egyszer mindenki „első lehessen” a figyelemben, gyógyulásban, gondoskodásban.

I. Étkeztetés

 

            a)  A szolgáltatás célja, feladata:

- Az étkeztetés keretében azoknak a szociálisan rászorultaknak a legalább napi egyszeri meleg étkezéséről kell gondoskodni, akik azt önmaguk, illetve eltartottjaik részére tartósan vagy átmeneti jelleggel nem képesek biztosítani, különösen koruk, egészségi állapotuk, fogyatékosságuk, pszichiátriai betegségük, szenvedélybetegségük, vagy hajléktalanságuk miatt.

             

            ab) A szakmai program megvalósítása várható következményeinek, eredményességének, az ellátó-rendszerben betöltött szerepének és hatásának értékelése:

-A szolgálatatásunk indításának következménye, hogy az ellátásra jogosult személy hozzájut a napi egyszeri meleg étkezéshez. Napi kapcsolatba kerül a szociális segítővel, illetve a falugondnokkal, aki figyelemmel kísérheti az ellátott egészségi, mentális alakulását és szükség esetén segítséget nyújt, vagy jelzi szolgálatunknak a további intézkedések szükségességét.

 

            ac) A más intézményekkel történő együttműködés módja

-Együttműködési megállapodást kötünk a halogyi, hegyhátsáli és hegyháthodászi, valamint nádasdi falugondnoki szolgálattal, melyek közreműködnek az étel kiszállításában.

-Együttműködünk a háziorvosokkal, körzeti ápolónőkkel, helyi gyógyszertárral, az evangélikus egyház módszertani intézetével.

-Együttműködünk a helyi önkormányzattal, Nádasdért Egyesülettel, a művelődési házzal.

 

 

            b) Ellátottak köre:

-Nádasd község közigazgatási területén, valamint a körjegyzőséghez tartozó településeken élő, idős és/vagy szociálisan rászorult egyének, akik önmaguknak, illetve önmaguknak és eltartottjaik részére tartósan vagy átmenetileg nem képesek biztosítani a napi egyszeri meleg étkezést, és más módon étkeztetésükről nem képesek gondoskodni.

-az étkeztetésben részesülők száma 2010 féléves átlagszámítás szerint 56 fő.

 

            c) A feladatellátás szakmai tartalma, módja, a biztosított szolgáltatások formái, köre, rendszeressége:

Az étkezés biztosítása a nádasdi Széchenyi István ÁMK, valamint a Vas Megyei Szakosított Otthon (Ivánc) konyhájáról történik, ahol figyelembe veszik az igénybevevők korát és egészségi állapotát és betartják az 1/2000. (I. 07).  SZCSM rendelet étkeztetésre vonatkozó szabályait.

            Az étkeztetés módja lehetséges:

-Az ebéd lakásra történő szállításával a házigondozói, ill. falugondnoki szolgálat igénybevételével. A halogyi falugondnok látja el Halogy és Daraboshegy községet. Az étkezés szállításának térítési díja nincs.

Az étkeztetés biztosítása Katafán, Hegyhátsálon és Hegyháthodászban a nádasdi iskola konyhájáról a hét öt napján történik. Ezeken a településeken a szociális és egyéb rászorultság esetén a folyamatos ellátás (hétvégén, valamint a nyári leállás alkalmával) igény szerint és előzetes írásos megállapodás alapján egyéb kereskedelmi egységből biztosított.

Halogyon és Daraboshegyen az ellátás biztosítása az ivánci szociális otthonból történik a hét minden napján.

-Az ebéd elvitelének lehetőségével, mely csak Nádasd községre vonatkozik.

-Helyben fogyasztásra jelenleg lehetőség nincs.

 

            d) Igénybevétel módja:

-Az étkeztetés megszervezése, lebonyolítása a szociális segítő feladata.

-Az étkezés igénybevétele az igénylő írásbeli kérelmére történik, a 9/1999 SZCSM rendelet 1. számú melléklet szerinti formanyomtatványon.

-A kérelem elbírását követően az ellátást igénybe vevővel az intézmény megállapodást köt a Sztv 94/D §-a értelmében.

-Szociális étkeztetés 2009. január 1-jétől csak jövedelemvizsgálat alapján nyújtható, A jogszabályi előírások értelmében az  intézmény vezetője az ellátást igénylő családjában az egy főre jutó jövedelmet megvizsgálja.

            e) A szolgáltató és az igénybe vevő közötti kapcsolattartás módja:

            - az elsődleges kapcsolattartó a szociális gondozó, a szociális segítő és a falugondnoki szolgálat.

            - az ellátott javaslataival, esetleges panaszával szóban vagy írásban a szociális segítőhöz vagy a Szociális Központ vezetőjéhez fordulhat. Megkeresheti őt személyesen vagy telefonon. Aki a 1993. évi III. törvény 94/E § 14. bekezdése szerint köteles eljárni.

 

            g) Az ellátottak és a személyes gondoskodást végző személyek jogainak védelmével kapcsolatos szabályok:   

-megegyezik az 1993. évi III. törvény 94/E §- ával.

 

            h) Személyi feltételek:

            1 fő Szociális Központ vezető

            1 fő szociális segítő, aki felel az étkezések biztosításáért

            1 fő adminisztrációs ügyintéző

-Az ebéd házhoz szállítását a falugondnoki hálózattal való együttműködés által biztosítjuk. Településenként azoknak az ellátottaknak, akik az étkezés mellett a házi segítségnyújtást is igénybe veszik, a szociális gondozó viszi házhoz az ebédet. Szükség esetén társadalmi gondozók látják el ezt a feladatot.

-Szakképesítésük megfelel az 1/2000 (I.7.) SzCSM rendelet 3. számú melléklete szerint előírásoknak.

 

            Térítési díj:       

-Étkeztetés esetében a fizetendő térítési díj maximum az ebéd önköltségi értékével megegyező összeg. Az ebéd árára a szolgáltató, a Nádasdi Önkormányzat a Szociális Központ részére javaslatot tesz.

-Az étkeztetés intézményi térítési díját a Nádasdi Evangélikus Szociális Központ fenntartója állapítja meg.

-Az étkeztetés személyi térítési díját a szolgáltatást igénylő jövedelme alapján a mindenkori jogszabályokat figyelembe véve a Szociális Központ vezetője állapítja meg. Ha az ellátást igénybe vevő a személyi térítési díj összegét vitatja, a fenntartóhoz fordulhat. Ha a fenntartó által megállapított térítési díj összegét vitatja, a bíróságtól kérheti a térítési díj megállapítását. (Szt 114. §)

-A személyi térítési díj nem haladhatja meg az intézményi térítési díj összegét.

-A térítési díjat számla ellenében a tárgyhót követő hónap 10-ig köteles az ellátott megfizetni.

-A térítési díjat a székhelyen (Nádasd, Kossuth u. 66) a szociális segítő, az adminisztrációs ügyintéző,  háznál a szociális gondozó  jogosult átvenni.

 

 

A szolgáltatás felfüggesztése:

 Az étkeztetés megszűnik:  -  ha a kliens, vagy törvényes képviselője lemondja azt,

                                               -  ha más ellátási formába kerül véglegesen,

                                               -  ha elköltözik,

                                                 -  ha az ellátás szociális és/vagy egészségi indoka megszűnik.

-Átmenetileg szünetel,  ha az ellátott kórházba, vagy átmeneti intézménybe kerül.

-A megszüntetés előtt az intézmény vezetője mindent megtesz annak érdekében, hogy a felmerült problémák megszűnjenek. Amennyiben nem jár sikerrel, intézkedik az ellátás megszüntetéséért. Ha az ellátást igénylő nem ért egyet, a fenntartóhoz fordulhat.

            Melléklet:

-kérelem a szolgáltatás igénybevételéhez

-jövedelemnyilatkozat étkeztetés, házi segítségnyújtás igényléséhez 9/1999 (11.24) SzCSM rendelet 9-es melléklet.

-megállapodás minta

-nyilvántartás az ellátást igénybe vevőkről étkeztetésre vonatkozóan

-szervezeti diagram

 

II. Házi segítségnyújtás

 

            a) A szolgáltatás célja, feladata:

            A házi segítségnyújtás olyan gondozási forma, amely az igénybe vevő önálló életvitelének fenntartását – szükségleteinek megfelelően – lakásán, lakókörnyezetében biztosítja.

            A szolgáltatás azokat a szociálisan rászorult egyéneket célozza meg, akik önmaguk ellátására még részben képesek, és állapotuk nem igényel napi 4 óránál több gondozást, vagyis  bentlakásos elhelyezést. Illetve azon személyeken kíván segíteni, akik ugyan 4 óránál több gondozási szükségletet igényelnének, de szociális intézményi elhelyezésre várnak, vagy nem kívánnak intézményi elhelyezésbe kerülni. Az utóbbi rászorulókat szolgálatunk a házi gondozói kapacitásunk mértékéig tudja ellátni.

            Célunk az, hogy minél több rászoruló egyén kapja meg azt az alapvető segítséget, melynek eredményeképpen az ellátott minél tovább a saját lakókörnyezetében maradhat.

            Különösen nehéz helyzetben vannak azok az idős emberek, akik egyedül élnek, vagy akiknek gyermekei munkahelyi kötelezettségeik miatt nem tudnak napi szintű segítséget nyújtani hozzátartozóik részére.

           

     

            ab) A szakmai program megvalósításának várható következményeinek,  eredményességének, az ellátó-rendszerben betöltött szerepének és hatásának értékelése:

 

            Szolgáltatásunk következményeként a szociálisan, egészségileg, mentálisan rászoruló személyek számára  elérhetővé válik az ellátó rendszer, és hozzájutnak ahhoz a szükséges segítséghez, melyre koruknál, egészségügyi és szociális helyzetüknél fogva igény van

 

            ac) A más intézményekkel történő együttműködés módja:

 

-Együttműködési megállapodást kötünk a halogyi, hegyhátsáli és hegyháthodászi falugondnoki szolgálattal, melyek közreműködnek az étel kiszállításában.

-Együttműködünk a háziorvosokkal, helyi gyógyszertárral, az evangélikus egyház módszertani intézetével.

-Együttműködünk a helyi önkormányzattal, Nádasdért Egyesülettel, a helyi művelődési házzal.

 

 

            b) Ellátottak köre:

-Nádasdon és a hozzá tartozó öt településen a nyugdíjkorhatárt betöltött személyek, akik otthonukban önmaguk ellátására saját erőből nem képesek és róluk nem gondoskodnak.

-Pszichiátriai betegek, fogyatékos személyek, szenvedélybetegek, akik állapotukból adódóan az önálló életvitellel kapcsolatos feladataik ellátásában segítséget igényelnek, de egyébként önmaguk ellátására képesek.

-Azok az egyének, akik egészségi állapotuk miatt ezt az ellátási formát igénylik.

-Azok a személyek, akik kórházi kezelést követően a saját lakókörnyezetükbe történő visszailleszkedés céljából támogatást igényelnek önálló életvitelük fenntartásához.

 

                       

            c) A feladatellátás szakmai tartalma, módja, a biztosított szolgáltatások formái:

            A szociális gondozó feladatai ellátása során segítséget nyújt ahhoz, hogy az ellátást igénybe vevő fizikai, mentális, szociális szükséglete

-saját környezetében,

-életkorának, élethelyzetének és egészségi állapotának megfelelően,

-meglévő képességeinek fenntartásával, felhasználásával, fejlesztésével biztosított legyen.

            A gondozás összetett, szerteágazó feladat, amely a gondozásban részesülő egészségi állapotától függően szükségleteiből tevődik össze, és kiterjedhet az életvitel szinte minden területére.

            A gondozás terjedelme szerint lehet teljes gondozás, vagy részgondozás.

            Teljes gondozást kell biztosítani a tehetetlen, önkiszolgálásra nem képes gondozott esetében, pl. ágyhoz kötött fekvőbeteg vagy lakásán belül és kívül egyaránt mozgásában korlátozott személy részére, aki létszükségleteit biztosítani nem képes. A napi 4 órát meghaladó gondozási szükséglet esetén bentlakásos intézményi elhelyezésre van szükség.

            Részgondozást csak bizonyos tevékenységek elvégzésére képtelen személyeknél kell végezni. Ilyen például, ha valaki a lakásán belül biztonságosan mozog, önmagát ellátja, de a lakásán kívül bizonytalan, így beszerzésre, ügyintézésre már nem képes.

            A gondozás a gyakoriság szempontjából lehet: mindennapos vagy időszakos.

            Mindennapos gondozás pl. az is, ha a részgondozás során naponta ismétlődő tevékenységről van szó (pl. bevásárlás, főzés, étkezés biztosítása).

            Időszakos a részgondozás, ha nem naponta kell segítséget nyújtani.

            A gondozás tartalma: a házi gondozásban végzendő tevékenységek összessége. A feladatok jellegük szerint csoportosíthatók, ami egyben a gondozás elemeit is jelenti:

 

                  1. Fizikai ellátás:

- személyi higiénével kapcsolatos feladatok és a ruházat, textília mosása, vasalása;

- a gondozott környezetében végzett feladatok szűkebb, tágabb környezet rendbe tartása pl. takarítás, nagytakarítás;

- az élelmezés biztosítása, bevásárlás, és ehhez kapcsolódó feladatok;

- fűtés, és ehhez kapcsolódó tevékenységek.

 

                  2. Egészségügyi ellátás:

- a háziorvos által meghatározott feladatok szükség esetén alapápolás;

- a gondozott állapotának figyelése, jelzés, a szükséges kezelés, szakorvosi ellátáshoz való jutás elősegítése, vizsgálatokra jutás segítése;

- gyógyszerek felíratása, kiváltása, előírás szerint beadása, ellenőrzése.

 

                  3. Pszichés gondozás:

-testi-lelki funkciók, hangulatváltozások folyamatos megfigyelése;

-krízishelyzetek felismerése;

-kapcsolatok ápolása;

-beszélgetés, felolvasás stb.

-rendszeres látogatás, a biztonság érzésének kialakítása, fenntartása.

-Hitélet biztosítása

           

            4. Érdekvédelmi és szociális feladatok:

-ügyintézés (közüzemi díjak; OTP, posta);

-tanácsadás, hivatalos ügyek intézése;

-levélírás stb.

 

            Egyéni gondozási és ápolási terv:

            A házi segítségnyújtásban részesülő személyre vonatkozóan egyéni gondozási tervet kell készíteni. Amennyiben a háziorvos véleménye alapján ápolási feladatok ellátása szükséges, a gondozási terv ápolási tervvel egészül ki. Az egyéni gondozási és ápolási terv részletes tartalmát a  1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelet 9-10. §-a tartalmazza.

            

 

            d) Az ellátás igénybevételének módja:

 

1. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátások igénybevétele önkéntes, az ellátást igénylő kérelmére, indítványára történik. Ha az ellátást igénylő személy cselekvőképtelen, a kérelmet, illetve indítványt - az érintett személy véleményét lehetőség szerint figyelembe véve - a törvényes képviselője terjeszti elő. A korlátozottan cselekvőképes személy a kérelmét, indítványát a törvényes képviselőjének beleegyezésével vagy - ha e tekintetben a bíróság a cselekvőképességét nem korlátozta - önállóan terjesztheti elő.

 

2. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás feltételeiről a kérelem benyújtásakor a kérelmezőt tájékoztatnunk kell. Az ellátás megkezdésének legkorábbi időpontjáról a szolgáltatásszervező a jogosultat, illetve hozzátartozóját értesíti.

 

3. Házi segítségnyújtás esetén egyszerűsített előgondozást kell végezni. Az előgondozást végző személy (Szociális Központ vezetője) tájékoztatja a szolgáltatást igénylőt a szolgáltató által nyújtott szolgáltatásokról, segítséget nyújt a gondozási szükséglet vizsgálatának kezdeményezésére szolgáló kérelem kitöltéséhez valamint a gondozási szükséglet megállapításának vizsgálatához. A gondozási szükségletet az értékelő adatlap kitöltése után az intézményvezető állapítja meg.

 

4. A 94/D. § (1) alapján egyházi, illetve nem állami fenntartású intézmény esetén a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételéről - a 94/B. § (3) bekezdésében foglalt kivételekkel - az intézményfenntartó vagy az általa megbízott személy (Szociális Központ vezetője) és az ellátást igénylő, illetve törvényes képviselője írásbeli megállapodást köt. A megállapodás ( 94/B. § (2)) tartalmazza:

a) az intézményi ellátás időtartamát (a határozott vagy határozatlan időtartam megjelölését),

b) az intézmény által nyújtott szolgáltatások formáját, módját, körét,

c) a személyi térítési díj megállapítására, fizetésére vonatkozó szabályokat,

d) egyszeri hozzájárulás megfizetésének kötelezettsége esetén a hozzájárulás összegét, továbbá az annak beszámítására, teljes vagy részleges visszafizetésére vonatkozó szabályokat.

Valamint (94/D § (1)):

a) kezdetének időpontját,

                b) megszüntetésének módjait.

           

            Egyházi és nem állami fenntartású szolgáltató, intézmény esetén az intézményi jogviszony megszűnik, ha a 94/D. § szerinti megállapodást az ellátott, illetve törvényes képviselője vagy a fenntartó felmondja.

 

5. A házi segítségnyújtást a szakvéleményben meghatározott napi gondozási szükségletnek megfelelő időtartamban, de legfeljebb napi 4 órában kell nyújtanunk. Ha a gondozási szükséglet a napi 4 órát meghaladja, a szolgáltatást igénylőt a vezető tájékoztatja a bentlakásos intézményi ellátás igénybevételének lehetőségéről.

           

            e) A szolgáltató és az igénybe vevő közötti kapcsolattartás módja:

            A kapcsolattartó a szociális segítő és a szociális gondozónő. A szociális segítő munkanapokon megtalálható a Nádasd, Kossuth u. 66 szám alatt a szolgálat székhelyén. Az ellátott javaslataival, esetleges panaszával megkeresheti őt személyesen, vagy telefonon.

A vezető gondozó a 1993. évi III. törvény 94/E § 14. bekezdése szerint köteles eljárni.

            g) Az ellátottak általános jogai:

            Az ellátottak jogainak védelmét az Alkotmányban, és az 1993. évi Szoc. Tv-ben leírtak alapján biztosítjuk:

- az ellátást igénybe vevőnek joga van szociális helyzetére, egészségi és mentális állapotára tekintettel szociális alapszolgáltatásra, valamint egyéni szükségletei, speciális helyzete vagy állapota alapján az egyéni ellátás, szolgáltatás igénybevételére

- tilos a hátrányos megkülönböztetés bármilyen okból, így különösen az ellátott neme, vallása, nemzeti, etnikai hovatartozása, politikai, vagy más véleménye, kora, cselekvőképességének hiánya, vagy korlátozottsága, fogyatékossága, születési, vagy egyéb helyzete miatt.

- az igénybevevőnek joga van az intézmény működésével, gazdálkodásával kapcsolatos legfontosabb adatok megismeréséhez

- alkotmányos jogok /élethez, emberi méltósághoz, testi épséghez, testi-lelki egészséghez való jog/

- személyes adatok védelme, titoktartás

- az ellátott panaszával az szolgálat vezetőjéhez fordulhat.

 

A szociális szolgáltatást végzők jogai:

            1993. évi III. Szociális Törvény 94/L. § alapján:

 

-A szociális ágazatban foglalkoztatottak, vagy munkaviszonyban álló személyek esetében biztosítani kell, hogy a munkavégzéshez kapcsolódó megbecsülést megkapják, tiszteletben tartsák emberi méltóságukat és személyiségi jogaikat, munkájukat elismerjék, valamint a munkáltató megfelelő munkavégzési körülményeket biztosítson számukra.

 

            h) Személyi feltételek:

            1 fő Szociális Központ vezető

            1 fő szociális gondozó - Nádasd   

            1 fő félállású szociális gondozó - Nádasd      

            1 fő szociális gondozó – Katafa

            1 fő szociális gondozó – Halogy

            1 fő félállású szociális gondozó – Daraboshegy

           

           

            Szakképesítésük megfelel az 1/2000 (I.7.) SzCSM rendelet 3. számú melléklete szerint előírásoknak.

            A Szociális Központ székhelye: Nádasd, Kossuth u. 66. A szociális gondozók naponta kötelesek a székhelyen lévő irodában az előírt dokumentációt pontosan vezetni. Településeken belül kerékpárral közlekednek, települések között a falugondnoki szolgálat segítségével vagy amennyiben van, saját gépkocsival, mely után útiköltség térítést kapnak.

           

A szolgáltatás térítési díja:

            A fenntartó ingyenes ellátásban részesíti azt az ellátottat, aki 

-jövedelemmel nem rendelkezik,

-étkeztetés és házi segítségnyújtás esetén, akinek családja jövedelemmel nem rendelkezik.

 

            A szolgáltatás intézményi térítési díját a fenntartó állapítja meg, amely az önköltség és az állami normatíva közötti különbözet. A személyi térítési díjat a szociális központ vezetője állapítja meg és a vezetőgondozónak, vagy a szociális gondozónőnek kell megfizetni, számla ellenében a tárgyhót követő 10-ig. (29/1993 Korm.rend. 3 §. 1/c.)

           

            Melléklet:

-kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételéhez

-egyszerűsített előgondozási adatlap minta

-jövedelemnyilatkozat házi segítségnyújtás igényléséhez

-értékelő adatlap

-megállapodás

-egyéni gondozási és ápolási terv minta

-szervezeti diagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MELLÉKLETEK

 

 

Nádasdi Evangélikus Szociális Központ

Nádasd, Kossuth u. 66.

 


Kérelem a személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételéhez

 

A

 

(A formanyomtatvány az igényelt szociális ellátás típusának megfelelő adatok figyelembevételével töltendő ki.)

 

1. Az ellátást igénybe vevő adatai:

 

 

Név:

 

Születési neve:

 

Anyja neve:

 

Születési helye, időpontja:

 

Lakóhelye:

 

Tartózkodási helye:

 

Állampolgársága:

 

Bevándorolt, letelepedett vagy menekült jogállása:

 

Társadalombiztosítási Azonosító Jele:

 

 

Tartására köteles személy

 

a) neve:

 

b) lakóhelye:

 

Telefonszáma:

 

 

Legközelebbi hozzátartozójának (törvényes képviselőjének)

 

a) neve:

 

b) lakóhelye:

 

c) telefonszáma:

 

 

Az ellátást igénybe vevővel egy háztartásban élő nagykorú személyek száma:

 

 

 

2.1. alapszolgáltatás

 

étkeztetés

házi segítségnyújtás

 

 

2.4. ápolást-gondozást nyújtó intézmény

idősek otthona

 

a) az elhelyezést az általános szabályok szerint [nem a b) pontban felsorolt körülmények alapján]

b) az elhelyezést a gondozási szükségletet megalapozó egyéb körülmények alapján kéri

ba) demencia kórkép legalább középsúlyos fokozata

bb) az ellátást igénylő egyedül él, nyolcvanadik életévét betöltötte és a települési önkormányzat a gondozási szükséglete ellenére részére házi segítségnyújtást nem biztosít

bc) az ellátást igénylő egyedül él, hetvenedik életévét betöltötte és lakóhelye közműves vízellátás vagy közműves villamosenergia-ellátás nélküli ingatlan

bd) az ellátást igénylő egyedül él, és vakok személyi járadékában vagy hallási fogyatékosként fogyatékossági támogatásban részesül

bf) az ellátást igénylő egyedül él és I. rokkantsági csoportba tartozó rokkantsági
nyugdíjban, baleseti rokkantsági nyugdíjban, illetve rokkantsági járadékban részesül

bg) az ellátást igénylő egyedül él, munkaképességét 100%-ban elvesztette, illetve legalább 80%-os mértékű egészségkárosodást szenvedett és az ORSZI, illetve jogelődje szakértői bizottságának szak véleménye, szakhatósági állásfoglalása az önkiszolgálási képességének hiányát állapította meg

3. A személyes gondoskodást nyújtó szociális ellátás igénybevételére vonatkozó adatok:

3.1. Étkeztetés

 

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

 

milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

 

az étkeztetés módja:

 

helyben fogyasztás

elvitellel

kiszállítással

diétás étkeztetés

 

3.2. Házi segítségnyújtás

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

 

milyen gyakorisággal kéri a szolgáltatás biztosítását:

 

milyen típusú segítséget igényel:

 

segítség a napi tevékenységek ellátásában

bevásárlás, gyógyszerbeszerzés

személyes gondozás

egyéb, éspedig ........................

 

3.3. Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás igénybevétele

milyen időponttól kéri a szolgáltatás biztosítását:

 

3.4. Támogató szolgáltatás igénybevétele

3.5. Nappali ellátás

3.6. Átmeneti elhelyezés

3.7. Ápolást-gondozást nyújtó, rehabilitációs intézmény

 

 

 

Dátum:

 

 

 

Az ellátást igénybe vevő (törvényes képviselő) aláírása:

 

 

 

 

 

 

 

 

Nádasdi Evangélikus Szociális Központ

Nádasd, Kossuth u. 66.

 


4. számú melléklet a 9/1999. (XI. 24.) SzCsM rendelethez

Egyszerűsített előgondozási adatlap

 

1. Felvétel helye, ideje:

 

 

2. Az ellátást igénybe vevő adatai:

 

a) név:

 

b) lakcím:

 

3. Egészségi állapotára vonatkozó gondozói vélemény:

a) mozgásképesség:

b) érzelmi állapot:

c) segédeszköz használata:

d) szenzoros funkciók (hallás, látás, szaglás, ízérzés):

e) magatartás, kommunikációs készség:

 

-Egyéb megjegyzések az ellátással kapcsolatosan:

 

 

 

 

 

 

 

 

Az előgondozást végző személy neve, aláírása:

 

 

 

3. számú melléklet a 36/2007. (XII. 22.) SZMM rendelethez

Értékelő adatlap

 

Vizsgálandó funkciók

Tevékenységek

Szempontok

Fokozatok

 

1. Önkiszolgálás

Táplálkozás

étel, ital elkészítése, elfogyasztása

megfelelő

0

kisebb segítségre szorul

1

ételkészítéshez időnként segítséget igényel, bevásárláshoz rendszeres segítségre van szüksége

2

állandó segítséget igényel az elkészítéséhez, ételeit önállóan elfogyasztja

3

teljes segítséget igényel ételei elkészítéséhez, segítségre lehet szüksége étkezésében, speciális diétára van szüksége

4

teljes segítséget igényel ételkészítéshez, állandó vagy teljes segítséget az elfogyasztáshoz

5

 

 

Testápolás, tisztálkodás

test vagy testrészek megmosása; hajápolás, körömápolás, borotválkozás, szájhigiéne (képesség, hajlandóság, ill. észrevevés hiánya)

megfelelő

0

minimális segítségre szorul

1

kisebb segítséget igényel, segédeszközzel biztonságosan ellátja magát

2

időnként személyi segítségre és segédeszközök rendszeres használatára szorul

3

segítségre szorul több területen

4

állandó, teljes segítségre szorul

5

 

 

Öltözködés

ruházat rendbentartása, ruházat fel- és levétele, önmagán történő megigazítása

megfelelő

0

minimális segítségre szorul

1

kisebb segítséget igényel, nem képes az időjárásnak megfelelő ruházat kiválasztására

2

segítségre szorul, vagy irányítást igényel

3

jelentős segítséget vagy felügyeletet igényel

4

teljes segítségre, felügyeletre szorul

5

 

 

WC használat, kontinencia

vizelet és széklet tartásának képessége, hajlandósága, WC használat képessége (előkészület, eljutás, visszatérés, higiénés teendők elvégzése)

megfelelő

0

minimális segítséget igényel

1

kisebb segítséget igényel, gyakran kontrollálni kell

2

segítséget igényel, nem képes a higiénés szabályok betartására

3

jelentős segítségre van szüksége, közepes fokú inkontinenciája van, vagy a WC-t nem hajlandó használni

4

ágytál és vizelőedény használatára szorul, vagy pelenkázni kell

5

 

2. Önellátás

Eszközök/ anyagok használata

háztartás eszközei, pénzzel való bánás,

megfelelő

0

háztartási eszközeit eseti segítséggel használja, pénzkezelése megfelelő

1

háztartási eszközeit folyamatos segítséggel használja, pénzkezelése megfelelő

2

háztartási eszközeit segítséggel sem képes használni, pénzkezelése bizonytalan

3

pénz-
használathoz állandó segítséget igényel

4

eszközökkel, pénzzel nem tud bánni, teljes segítséget igényel

5

 

 

Terápia-követés

gyógyszer helyes alkalmazása, orvos által előírt teendők követése

megfelelő

0

gyógyszereit szedi, orvosi utasításokra figyelmeztetni kell

1

gyógyszereit szedi, a terápiát felügyelet mellett alkalmazza

2

gyógyszerelésben és terápiában gyakori segítséget igényel

3

gyógyszerelésben és terápiában állandó segítséget igényel

4

nem tudja, vagy nem akarja beszedni a gyógyszereket és alkalmazni a terápiát

5

 

3. Mozgás-funkciók

Helyváltoztatás, testhelyzet változtatás

mozgásfunkciók lakásban, lakáson kívül, (járás, ülés, állás, eszközök szükségessége)

megfelelő

0

önállóan mozog, folyamatos, de a hosszabb távú mozgáshoz segítséget igényel

1

minimális segítséget igényel

2

segítséget igényel, bottal jár

3

jelentős segítségre van szüksége, segédeszköz használata szükséges (járókeret, mankó)

4

kerekesszék használatára szorul, vagy ágyban fekvő

5

 

4. Mentális funkciók

Térbeli-, időbeni tájékozódás

tájékozódási képesség, tevékenységek összehangolása, ismeretek alkalmazása, napi rutin feladatok intézése

megfelelő

0

tájékozódási képessége jó, szerzett ismereteit alkalmazza, tevékenysége időnként koordinálatlan, napi feladatait kis segítséggel elvégzi

1

tájékozódási képessége kissé megromlott, tevékenységek összehangolása időnként rosszabb, napi feladatai ellátásában segítségre szorul

2

szerzett ismereteit nehezebben alkalmazza, tájékozódó képessége megromlott, tevékenységek összehangolása rosszabb, napi feladatai ellátásában rendszeres segítségre szorul

3

szerzett ismeretei nagyrészt elvesztek/ hiányoznak, tájékozódási képessége csökkent

4

kapcsolatteremtésre, tevékenységei összehangolására képtelen, állandó segítségre szorul

5

 

 

Kommunikáció, beszédkészség, beszédértés

helyzetnek megfelelő kommunikáció, viselkedés, beszéd

megfelelő

0

kommunikációja megtartott, néha akadozik

1

kommunikációban segítségre szorul

2

beszédértése, beszédének érthetősége megromlott, kommunikációhoz segédeszköz szükséges

3

metakommunikációra képes

4

kommunikációra képtelen

5

 

5. Érzékszervi funkciók

Látás

önellátást, önkiszolgálást akadályozza, nehezíti

megfelelő

0

átlagos fényviszonyok mellett még jól tájékozódik, személyeket, tárgyakat már nehezen ismer fel

1

átlagos fényviszonyok mellett már rosszul tájékozódik, személyeket, tárgyakat nehezen ismer fel, olvasni nehezen tud

2

segítséggel képes tájékozódni, személyeket főleg csak hangról ismer fel

3

látáscsökkenése önellátását korrekciós szemüveg használatával is jelentősen akadályozza

4

látáscsökkenése miatt önellátásra nem képes

5

 

 

Hallás

kapcsolattartást, ügyintézést, önellátást nehezíti

megfelelő

0

átlagközeli hangerő mellett időnként rosszul hall

1

átlagközeli hangerő mellett kommunikációja nehezített

2

hallókészülék használatára szorul

3

halláscsökke-
nése nagyfokú, hallókészülék-
kel is nehéz számára a kommunikáció

4

halláscsökke-
nése nagyfokú, hallókészüléket nem tud vagy nem hajlandó használni

5

 

6. Egészségügyi ellátási igény

 

orvosi ellenőrzés, gondozás, rehabilitáció, valamint ápolási feladatok szükségessége

nincs

0

időnként orvosi ellenőrzésre, vér-, széklet-, vizelet-mintavételre szorul

1

életfunkciók időszakos ellenőrzésére, esetenként injekciózásra, fájdalomcsillapításra szorul

2

időszakosan folyamatos egészségügyi ellátásra, gondozásra, rehabilitációra, életfunkciók ellenőrzésére szorul

3

rendszeres egészségügyi ellátásra, időszakosan folyamatos kezelésre, megfigyelésre szorul

4

állandó egészségügyi ellátásra, folyamatos kezelésre és megfigyelésre szorul

5

 

7. Felügyeleti igény

 

személyi segítő jelenlétének szükségessége

nincs

0

időnként rövid időtartamú felügyeletre szorul

1

esetenként hosszabb időtartamú felügyeletre szorul

2

gyakran szorul felügyeletre

3

rendszeres felügyeletre szorul

4

állandó folyamatos felügyeletre szorul

5

 

8. Szociális körülmények

Kapcsolatok

társas, családi kapcsolatok minősége, rendszeressége, egyéb emberi/közösségi kapcsolatok, támaszok

megfelelő

0

családban él, de napközben segítség és felügyelet nélkül van

1

kétszemélyes háztartásban él, hasonló helyzetű személlyel, családi segítséget rendszertelenül kap

2

egyedül él, eseti segítséget kap családjától, szociális alapszolgálta-
tásban részesül

3

egyedül él, támasz és családi kapcsolatok nélkül, szociális alapszolgálta-
tásban részesül

4

egyedül él, támasz és családi kapcsolatok nélkül, szociális alapszolgáltatás nem hozzáférhető

5

 

 

 

 

 

0

 

14

 

28

 

42

 

56

 

70

 

 

Lakás, lakhatás*

jogcím, komfortosság (vezetékes víz, villany, fűtés, telefon); lakókörnyezeti infrastruktúra, lakás és lakókörnyezet akadálymen-
tesítettsége (lift, lépcső), lakókörnyezet szolgáltatásai

megfelelő

0

lakás megfelelő, de nem akadálymente-
sített, lépcsők nehezítik a közlekedést; a napi életvitelhez szükséges szolgáltatások elérhetők

1

a lakás komfort nélküli, egyedi fűtésű, a környék infrastruktúrája hiányos, a napi életvitelt nehezíti

2

a lakásban nincs vezetékes víz vagy villany, a lakás állaga, állapota rossz, fűtés egyedi, a tüzelő behordását rendszeresen nem tudja elvégezni, a környék szolgáltatások-
kal való ellátása rossz, hiányos

3

albérletben/
társbérletben lakik, vagy a lakás komfort nélküli, vizes, nem fűthető; a környék szolgáltatások-
kal való ellátása rossz, hiányos

4

szívességi lakáshasználó vagy nincs megoldva a lakhatása, „hajléktalan-közeli” állapotban van; bántalmazzák, fenyegetik

5

 

 

Anyagi helyzet*

lakhatását, rendszeres étkezését, ruházkodását havi jövedelme biztosítja

megfelelő

0

élelmezése és lakhatása biztosított, ruházata elhasználódott

1

lakhatása, étkezése eseti segélyekkel együtt biztosított

2

folyamatos pénzbeli támogatásokkal tudja biztosítani lakhatását, étkezését, ruházata hiányos

3

esetenként lakhatásával és élelmezésével összefüggő adóssága van, segélykeretét kimerítette

4

felhalmozott adósságát jövedelméből nem tudja rendezni, a segélyek a létfenntartását nem biztosítják, éhezik

5

 

 

 

 

 

0

 

16

 

32

 

48

 

64

 

80

 

* A megjelölt szociális körülményeket idősotthoni elhelyezés esetén kell vizsgálni.

Az irányadó gondozási szükséglet:

0-5 pont: nincs

6-20 pont: 1 óra

21-30 pont: 2 óra

31-35 pont: 3 óra

36-40 pont: 4 óra

40 pont felett: 4 órát meghaladó

Bentlakásos intézményben élők gondozási szükségletének - az egyes szociális tárgyú törvények módosításáról szóló 2007. évi CXXI. törvény 81. §-ának (6) bekezdése szerinti - vizsgálata során a 8. pont szerinti szempontok vizsgálatára irányadó szempontokat figyelmen kívül kell hagyni. Az irányadó gondozási szükséglet 35 pont felett 4 órát meghaladó.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nádasdi Evangélikus Szociális Központ

Nádasd, Kossuth u. 66.

 


Jövedelemnyilatkozat étkeztetés, házi segítségnyújtás igényléséhez

Személyi adatok

1. Az ellátást kérelmező személyre vonatkozó személyi adatok:

Neve: .....................................................................................................................................

Születési neve: ...........................................................................................................................

Anyja neve: ..............................................................................................................................

Születési hely, év, hó, nap: ........................................................................................................

Lakcím: település: ..................... utca/házszám: .................................. ir. szám: ............

(itt azt a lakcímet vagy tartózkodási címet kell megjelölni, ahol a kérelmező életvitelszerűen tartózkodik)

Telefonszám (nem kötelező megadni): .....

2. Az ellátást kérelmező családi állapota:

□ egyedülálló

□ házastársával/élettársával él együtt

3. A kérelmező családjához tartozó személyre a jegyző a tárgyévben adott-e ki jövedelemigazolást?

□ igen, a családtag neve: .....

□ nem

4. A családban élők adatai:

(szükség esetén a táblázat sorai bővíthetők)

 

 

 

Neve

Rokoni kapcsolat*

Születési hely, év, hó, nap

Anyja neve

16. évet betöltött személy esetén az oktatási intézmény megnevezése

Meg-
jegyzés**

Az ellátást igénylő

kérelmező

 

 

 

 

 

 

 

házastársa/élettársa

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 1

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 2

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 3

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 4

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 5

 

 

 

 

 

 

+ a vele családban élő

további közeli hozzátartozója 1

 

 

 

 

 

 

 

további közeli hozzátartozója 2

 

 

 

 

 

 

 

további közeli hozzátartozója 3

 

 

 

 

 

 

* A kérelmező: egyeneságbeli rokona (szülő, nagyszülő), örökbefogadott, a mostoha- és nevelt gyermeke, az örökbefogadó, a mostoha- és a nevelőszülője, valamint testvére

** Ebben az oszlopban kell feltüntetni, ha

- a 16-20 év közötti gyermek nem jár oktatási intézménybe, de önálló keresettel még nem rendelkezik, vagy

-életkortól függetlenül a tartós betegség vagy fogyatékosság fennállását.

 

5. A család lakóhelye: település: ........................... utca/házszám: .................. ir.szám: ............

A család létszáma: .......................................... fő

Jövedelmi adatok:

1. A családtagok jövedelme

(a családtagokat a 4. pontban megadott sorrendben kell feltüntetni)

 

 

 

Munkaviszonyból és más foglalkoztatási jogviszonyból származó

Társas és egyéni vállalkozásból, őstermelői, illetve szellemi és más önálló tevékenységből származó

Alkalmi munkavégzésből származó

Táppénz, gyermekgondozási támogatások

Önkormányzat és munkaügyi szervek által folyósított ellátások

Nyugellátás és egyéb nyugdíjszerű rendszeres szociális ellátások

Egyéb jövedelem

Összes jövedelem

Az ellátást igénylő

kérelmező

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

házastársa/élettársa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gyermeke 5

 

 

 

 

 

 

 

 

+ a vele csa-
ládban élő

további közeli hozzátartozója 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

további közeli
hozzátartozója 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

további közeli hozzátartozója 3

 

 

 

 

 

 

 

 

SSZESEN:

 

 

 

 

 

 

 

 

Felelősségem tudatában kijelentem, hogy életvitelszerűen a lakóhelyemen vagy a tartózkodási helyemen élek (a megfelelő rész aláhúzandó, a kérelemben közölt adatok a valóságnak megfelelnek.

Tudomásul veszem, hogy a kérelemben közölt jövedelmi adatokat a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény 10. §-ának (7) bekezdése alapján a szociális hatáskört gyakorló szerv - az állami adóhatóság útján - ellenőrizheti.

Hozzájárulok a kérelemben szereplő adatoknak a szociális igazgatási eljárás során történő felhasználásához.

 

Dátum: ......................................................

                                                                      

 

                                                                                  ..................................................................

                                                                                  Kérelmező/törvényes képviselő aláírása

 

 

 

 

MEGÁLLAPODÁS

 

amely létrejött egyrészről a Nádasdi Evangélikus Egyházközség (9914 Nádasd, Kossuth u. 66.), mint a Nádasdi Evangélikus Szociális Központ (9915 Nádasd, Kossuth u. 66) alapellátást nyújtó szolgáltató fenntartója,

másrészről

 

Név: ……………………………………………………………………………………………..

Leánykori név: ………………………………………………………………………………….

Anyja neve: ……………………………………………………………………………………..

Születési hely, idő: ……………………………………………………………………………...

Lakcím: …………………………………………………………………………………………

 

mint ellátást igénybevevő (továbbiakban ellátást igénybevevő) között, illetőleg

az ellátást igénybe vevő törvényes képviselője (gondnoka/gyámja/szülője)

 

Név:

Lakcím:

Telefonszám:

(továbbiakban törvényes képviselő) között, a mai napon az alábbiak szerint:

 

Az ellátás kezdetének időpontja: ………………………..

Az ellátás időtartama

A szolgálat a szociális szolgáltatást a fent megjelölt időponttól kezdődően határozatlan időre nyújtja.

 

A szolgáltatás

                        Házi segítségnyújtás/Szociális étkeztetés

 

 

A szolgáltatás igénybevételének módja:

Az ellátás igénybevétele önkéntes.

 

Az ellátás intézményi térítési díja:

Az ellátás térítési díja:

 

Fizetés módja, helye, időpontja:  A személyi térítési díj utólagos összesítés alapján kerül megállapításra. Befizetendő személyesen a Szociális Központban, Kossuth u. 66 sz. alatt, vagy a gondozónőnek, minden hónap 10-ig. A fenntartó a térítési díjakat szükség esetén maximum évente kétszer módosíthatja.

Az ellátást igénybe vevő, illetve törvényes képviselője a megállapodás megkötésekor tudomásul veszi a tájékoztatást

3.a szolgálat által  biztosított ellátás tartalmáról és feltételeiről

4.a szolgálat és az igénybe vevő közötti kapcsolattartás módjáról

5.a szolgálat által vezetett nyilvántartásokról

6.a panaszjog gyakorlásáról

 

Az ellátás megszűnik

7.a szolgálat jogutód nélküli megszűnésével

8.az ellátást igénybe vevőnek, illetve törvényes képviselőjének az ellátás megszüntetésére vonatkozó bejelentése alapján

9.abban az esetben, ha az ellátott az együttműködési kötelezettségét súlyosan megsérti

10.az ellátást igénybe vevő halálával.

Jelen megállapodás módosítására az ellátást igénybe vevő és törvényes képviselője, valamint a szolgálat vezetőjének közös megegyezése alapján kerülhet sor.

 

A megállapodást aláíró felek kijelentik, hogy vitás kérdéseiket elsődlegesen tárgyalás útján kívánják rendezni.

 

Jelen megállapodásban nem szabályozott kérdésekben az 1993. évi III. törvény, a Polgári Törvénykönyv, továbbá mindenkori szakmai szabályok az irányadóak.

 

 

 

Dátum:.

 

 

 

……………………………..                                                ……………………………

ellátást igénybe vevő                                                             törvényes képviselő

 

 

…………………………………

ellátást nyújtó szolgálat

 

 

 

 

4. számú melléklet az 1/2000. (I. 7.) SzCsM rendelethez

Étkeztetésre vonatkozó igénybevételi napló

Dátum: ...... év ...................... hónap

 

Ellátott neve

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          

Összesen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         Kitöltési útmutató:

         Az ellátott neve melletti oszlopba X-et kell tenni ahhoz a naptári naphoz, amelyiken az étkeztetést igénybe vette. Az utolsó sorban számmal kell összesíteni az egy napra jutó étkezőket.

         A táblázatnak három típusát kell naponta vezetni. Külön táblázatban kell vezetni a helyben, az elvitellel és a kiszállítással étkezőket.

 

 

 

 

       Szervezeti diagram

 

 

                                                                    szociális központ vezetője                                                      

                                                                         ↓↑                               ↓

                      szociális segítő (étkeztetésnél)           adminisztrációs ügyintéző       

 

                                               ↓↑                     ↓↑               

                    szociális gondozók      -         falugondnoki hálózat

 

                                                                   

         

 

 

           

 

 

 

 

 

Jóváhagyási záradék

 

 

 

A Nádasdi Evangélikus Szociális Központ szakmai programját a Nádasdi Evangélikus Egyházközség, mint fenntartó a 2010. …............................. presbiteri ülésén elfogadta.

 

 

 

 

Nádasd, 2010.

 

 

 

Fenntartó részéről:                                                                     Intézmény részéről:

 

 

 

 

……………………………. ….                                               ………………………………

            Markó Imre                                                                            Kőrösi Krisztina

             felügyelő                                                            lelkész, Szociális Központ vezetője

 

 

 

 

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek